Zwolnili się z teorii i ruszyli do działania! :)
Dwie grupy licealistów z naszej szkoły wystartowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "ZWOLNIENI z TEORII", w której należało przygotować własny projekt społeczny.
1) "Misie Ratownisie" - to pomysł Aleksandry Kowal, Marleny Leżoń, Zuzanny Minor i Wiktorii Sokołowskiej z klasy 4c. Dziewczęta organizują zbiórkę maskotek, które zostaną przekazane jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowiu i Policji po to, aby mogły je otrzymać dzieci biorące udział w wypadkach samochodowych. Oficjalnie zbiórka w naszej szkole rozpocznie się 16 stycznia i potrwa aż do ferii, ale już teraz wiele szkół organizuje zbiórki u siebie i dostarcza maskotki. 
Każdy może przynieść maskotkę zarówno nową, jak i używaną, jeśli jest wyprana i nieuszkodzona.
Dziewczęta podejmują wiele działań, m.in. udzieliły wywiadu w radiu RDN, starają się dla swojej akcji o honorowy patronat Prezydenta Tarnowa - wszystko po to, by pomóc najmłodszym! 
Ich poczynania możecie śledzić na Instagramie i Facebooku: www.facebook.com/profile.php?id=100088266481161
 
2) Drugi projekt zatytułowany "Papierowi Ludzie-łączymy pokolenia" stworzyli: Julia Jop, Anna Borgula, Wiktoria Żak z klasy 1a oraz Aleksandra Chliszcz, Wiktor Szewczyk i Patryk Michałek z klasy 1b. Ich celem jest promowanie czytelnictwa w każdej grupie wiekowej, dlatego przygotowują spotkania zarówno z przedszkolakami, jak i osobami dorosłymi. Ich pomysły są bardzo różnorodne - chcą przynieść nieco radości, dlatego prezentują krótkie inscenizacje, organizują warsztaty robienia zakładek i rozmawiają o książkach. 
O ich działaniach przeczytacie na profilach na Instagramie i Facebooku: www.facebook.com/PapierowiLudzie
 
Zapraszamy do śledzenia profili obu grup, dodawania lajków, udostępniania itp. - każda taka działalność pomoże im zdobyć większą liczbę punktów w olimpiadzie.