Sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego "Sapere Aude!".
Dwie uczennice uzyskały tytuł Laureatki w kategorii literackiej szkół ponadpodstawowych: Zuzanna Sus z klasy 1 A zajęła I miejsce a Hanna Wojciechowska z klasy 1 F zajęła miejsce II.
Ponadto Zuzanna otrzymała Nagrodę specjalną Małopolskiego Kuratora Oświaty za esej filozoficzny. Gala laureatów i finalistów odbyła  się 9 marca w murach gościnnego I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej.
Pogłębiając swą edukację filozoficzną i etyczną, rozwijając umiejętność krytycznego myślenia a także realizując wychowanie do wartości, uczestnicy tego Konkursu mieli okazję zaprezentować swoje talenty przygotowując esej lub rozprawkę, utwór literacki inspirowany filozofią lub pracę wizualną o tematyce filozoficznej. Wszystko to pozwoliło młodym ludziom ukazać filozofię europejską jako fundament kulturowy i duchowy Europy.
Opiekunką uczennic jest dr Grażyna Potępa- nauczycielka filozofii i etyki