W dniu 02.03.2023r. młodzież klasy 3a,b,c,d,e wzięła udział w XVII Targach Edukacyjnych Edu Salon, które odbyły się w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Celem udziału w targach edukacyjnych było przygotowanie uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz zapoznanie się z ofertą dydaktyczną wybranych uczeni z Polski oraz z zagranicy.

Dla uczniów była to okazja, by w jednym miejscu porównać kierunki i program kształcenia wielu różnych placówek edukacyjnych m.in. uczelni wyższych z Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Warszawy, Kielc, Katowic. Podczas targów uczniowie uczestniczyli w prezentacjach i warsztatach m.in.: „Chodźże na UJ”- Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, „Studia na PRz – rozwiń swoje możliwości” – Politechniki Rzeszowskie.

Targi były też świetną okazją, aby porozmawiać z przedstawicielami wybranych uczelni, uzyskać wiedzę na temat kierunków studiów, prowadzonej rekrutacji oraz realizowanych projektów przez uczelnie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły do zapoznania się z najnowszymi informatorami i ulotkami wybranych uczelni, które znajdują się na stojaku obok sali 2-1.

Opiekunami grupy była Barbara Tarnopolska i Małgorzata Chrościńska-Opiła