Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Logicznym organizowanym przez KUL. Celem Konkursu jest rozwój logicznego myślenia i wykorzystanie praw logiki do rozwiązywania problemów teoretycznych przez młodzież szkół ponadpodstawowych.

W bieżącym roku szkolnym przystąpiło do niego siedmioro uczniów naszego liceum z klas trzecich, drugich i pierwszych. Miło nam poinformować, że do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się troje uczniów: Sara Sandhaim (klasa 3 C), Wiktoria Niewola (2 D) oraz Mateusz Szczepański (1 B).

Wszystkim uczniom dziękujemy za podjęty trud i niezliczoną liczbę rozwiązanych zadań logicznych w trakcie przygotowań. Trójce Finalistów życzymy powodzenia na ostatnim etapie zmagań logicznych, który odbędzie się dnia 15 czerwca w Lublinie.
Opiekunką uczniów jest dr Grażyna Potępa - nauczycielka filozofii i etyki.