We wtorek 11 września społeczność naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu ewangelizacyjnym w tarnowskiej katedrze. Odbywało się ono w ramach trwającego od 8 do 15 września Tygodnia Maryjnego.

Spotkanie dla młodzieży szkolnej poprowadził ks. Bartosz Chęciek - dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos”. W czasie godzinnej katechezy uczniowie mieli okazje wysłuchać rozważań, w których ks. Bartosz odnosił się do postaci ewangelicznego Zacheusza, człowieka, którego do Jezusa przyciągnęła ciekawość. Uczniowie mieli okazje zapoznać się ze świadectwem młodych ludzi, zaproszonych na to spotkanie, którzy dzielili się swoją muzyczną pasją i przezywaniem wiary w początkach swojego małżeństwa czy też pracy zawodowej. Ks. Bartosz zaprosił młodzież naszej szkoły do tego, aby nie bali się „zainwestować” swoich sił w przyjaźń z Jezusem.