- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniach 1–3 czerwca 2026 roku odbył się 48. Rajd Brodzińskiego, który zgromadził miłośników górskich wędrówek i aktywnego wypoczynku. Bazą noclegową rajdu była malowniczo położona Zawoja, stanowiąca doskonały punkt wypadowy na szlaki Beskidu Żywieckiego.
Pierwszy dzień rajdu uczestnicy rozpoczęli od wędrówki na Policę (1369 m n.p.m.). Trasa prowadziła przez piękne beskidzkie lasy i liczne punkty widokowe, pozwalając podziwiać uroki regionu. Po osiągnięciu szczytu grupa kontynuowała marsz w kierunku Mosornego Gronia, skąd nastąpił powrót do Zawoi. Pogoda sprzyjała turystom, a dobra atmosfera towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.
Drugi dzień rajdu był największym wyzwaniem i jednocześnie głównym punktem programu. Wędrowcy wyruszyli z Przełęczy Krowiarki na najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę (1725 m n.p.m.), zwaną również Królową Beskidów. Po zdobyciu szczytu uczestnicy mogli podziwiać rozległe panoramy górskie oraz cieszyć się satysfakcją z osiągniętego celu. Następnie trasa prowadziła przez Przełęcz Brona do Zawoi, gdzie zakończono górską część rajdu.
Wieczorem odbyło się uroczyste zakończenie 48. Rajdu Brodzińskiego. Przy wspólnym ognisku uczestnicy dzielili się wspomnieniami z przebytych tras oraz wrażeniami z górskich wędrówek. Ważnym punktem programu było wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień dla uczestników oraz osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. Spotkanie przebiegło w serdecznej i przyjaznej atmosferze, podkreślając wieloletnią tradycję Rajdu Brodzińskiego.
Trzeciego, ostatniego dnia rajdu uczestnicy odwiedzili malownicze Mosorne Wodospady, będące jedną z najciekawszych atrakcji przyrodniczych Zawoi. Spacer do wodospadu był doskonałym zwieńczeniem rajdu i okazją do podziwiania piękna beskidzkiej przyrody. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu i pożegnaniu uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do swoich domów.
Rajd Brodzińskiego po raz kolejny okazał się doskonałą okazją do poznawania piękna polskich gór, integracji środowiska turystycznego oraz aktywnego spędzania czasu na szlakach Beskidu Żywieckiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na kolejną edycję rajdu.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
29 maja w Pałacu Staszica w Warszawie miała miejsce uroczysta gala zakończenia LVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Laureatom wręczono dyplomy i książkowe upominki. Wśród nich byli nasi uczniowie: Julia Jop z kl. 4a (opiekun: mgr Ewa Ciesielczyk)i Szymon Tokarczyk z kl. 3e (opiekun: mgr Agnieszka Wrzesień) Nagrody wręczali członkowie Komitetu Olimpijskiego prof.dr hab. Tomasz Chachulski, prof.dr hab. Teresa Kostkiewiczowa, prof.dr hab Teresa Dobrzyńska, dr hab. Grzegorz Marzec oraz przedstawicielka Ministerstwa Edukacji Narodowej minister Katarzyna Lubnauer. Warto wspomnieć, że nasza szkoła była jedyną, której nazwą została wymieniona dwukrotnie w czasie tej gali. Julia i Szymon - GRATULACJE i wyrazy uznania! Dziękujemy!
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Z radością informujemy, że w tym roku szkolnym najbardziej „zaczytanym” oddziałem została klasa III E. Najbardziej „zaczytaną” uczennicą jest Julia Imgrunt z klasy III G, a nauczycielem pan mgr Marek Foszcz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za Waszą aktywność czytelniczą i wierność naszej bibliotece.
Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców I LO za ufundowanie nagród.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniu 22 maja 2026 w budynku naszej szkoły odbył się II i III etap Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych organizowany przez I Liceum Ogólnokształcącego im K. Brodzińskiego w Tarnowie.



