bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

460 lecie I LO – wykładowca: prof. dr hab. Krzysztof Szostek

We wtorek 29.10.2019 odbył się  kolejny wykład w ramach imprez towarzyszących obchodom Jubileuszu  460–lecia I LO. Wykład pt „Zwyczaje pogrzebowe naszych przodków – obrządek ciałopalenia w badaniach antropologicznych.” wygłosił antropolog, prof. dr hab. Krzysztof Szostek. Pan profesor odsłonił ciekawą kartę w dziejach naszego gatunku. Z zapartym tchem słuchaliśmy o faktach i ciekawostkach, których nie znajdziemy w podręcznikach szkolnych. W tym wydarzeniu wzięły udział głównie klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

Prof. dr hab. Krzysztof Szostek jest absolwentem I LO, wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierownik Zakładu Antropologii), ostatnio Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w Zakładzie Ekologii Człowieka. Pan profesor jest przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, członkiem PAN i PAU.

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu