III Miejsce w Polsce w Europejskim Konkursie Statystycznym

Mamy wielki zaszczyt poinformować, że drużyna KADRAILO w składzie: Izabela Guła (IEG), Nikodem Jaworski (IEG) oraz Paweł Skotnicki (IEG)  pod opieką pani mgr Anny Smoleń reprezentująca naszą szkołę, po wielomiesięcznych oraz wieloetapowych zmaganiach zdobyła III miejsce w Polsce w trzeciej edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego organizowanego przez 17 urzędów statystycznych z europejskich krajów: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowenia, Węgry, Włochy.
 
A tak mówią nasi zwycięzcy: " Z całego serca chcielibyśmy podziękować nauczycielom i uczniom naszej szkoły za pomoc w realizacji projektów konkursowych: Pani profesor Katarzynie Kliś za pomoc lingwistyczną, Panu profesorowi Pawłowi Warzesze za pomoc w zredagowaniu opisu filmu oraz Pani profesor Renacie Masztafiak za pomoc w wybieraniu danych statystycznych, a także Siostrze Agnieszce Lampasiak, koleżankom i kolegom z klasy 1EG oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie na nasz film. W szczególności jednak chcielibyśmy podziękować naszej wychowawczyni Pani profesor Annie Smoleń, na której wsparcie mogliśmy liczyć w trakcie całego konkursu - poświęcałą nam swój czas, dawała cenne porady i motywowała nas do pracy przez niespełna pół roku."

Celem Konkursu było podniesienie świadomości na temat wartości i znaczenia oficjalnych statystyk dla społeczeństwa, a także promowanie pracy zespołowej i współpracy między uczniami w celu osiągnięcia wspólnych celów. Konkurs miał charakter zespołowy i składał się z części krajowej oraz części europejskiej. Część krajowa odbyła się w języku polskim i angielskim i składała się z trzech etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników oraz przygotowaniu 2 minutowego filmu w języku angielskim, który można obejrzeć pod linkiem https://rejestracja.stat.gov.pl/GlosowanieEKS/Konkurs/KategoriaA

Tegoroczna edycja była bardzo trudna ze względu na sytuację pandemii. Uczniowie kontaktowali się przez większość czasu zdalnie zarówno ze sobą jak i z nauczycielami. Bardzo wymagające okazało się zadanie nakręcenia filmu w sytuacji niemożliwości wychodzenia z domu. Tym bardziej cieszy fakt, że w oczach profesjonalnego Jury w tej części okazaliśmy się najlepszą drużyną w Polsce. Zabrakło jedynie głosów publiczności - mamy więc nadzieję, że w przyszłym roku społeczność 1LO jeszcze silniej wesprze naszą działalność.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w czwartej edycji EKS w przyszłym roku szkolnym (szczegóły u opiekuna drużyny).

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu