Zmarł śp Profesor Franciszek Ziejka

zniczW dniu 24 lipca 2020 roku w Krakowie odbędzie się pogrzeb śp Prof. Franciszka Ziejki polskiego historyka literatury, humanisty i byłego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora. Pamiętamy jego słowa, które skierował do nauczycieli i uczniów I LO w swoim wykładzie okolicznościowym, podkreślając, że to właśnie z murów tej tarnowskiej szkoły wychodziły pokolenia, które rozwijały swoje talenty w krakowskiej Alma Mater i wzbogacały grono ludzi wybitnych. Nie zapominajmy więc, że, jak mówił do nas Profesor Ziejka, „… gościniec łączący Tarnów z Krakowem był zawsze pełen, wielu przeszło ten szlak i wielu przybyło z tarnowskiej szkoły do uczelni krakowskiej…” . I niech tak nadal zostanie.

Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Franciszka Ziejki rozpoczną się 24 lipca o godz. 10:00 w kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Zobacz Księgę kondolencyjną UJ.