bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Obchody 460-lecia I LO w Tarnowie

W piątek 4.10. 2019 odbyła się oficjalna część uroczystości z okazji Jubileuszu 460 – lecia I LO w Tarnowie. Rozpoczęła ją Msza Św. w Bazylice Katedralnej. Po jej zakończeniu przy dźwiękach orkiestry szkolny korowód w strojach z różnych epok przemaszerował ulicami miasta do Hali Widowiskowo-Sportowej Gumniska. Galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, znani i szanowani absolwenci I LO, dyrektorzy najstarszych szkół w Polsce oraz emerytowani nauczyciele. W obchodach licznie uczestniczyli także obecni nauczyciele oraz uczniowie, których grono powiększyli dziś oficjalnie, po złożeniu ślubowania, rozpoczynający edukację w I LO, uczniowie klas pierwszych.

Nie zabrakło również wspomnień o zmarłych pedagogach, których pamięć uczczono minutą ciszy.

W czasie uroczystości, oprócz wielu życzeń, na ręce dyrektor szkoły złożono także listy gratulacyjne od Ministra Edukacji Narodowej i Małopolskiej Kurator Oświaty.

Ważnym i niezwykle ciekawym momentem uroczystości był wykład poświęcony fenomenowi ludzkiego umysłu, wygłoszony przez biologa, neurobiologa, neurodydaktyka i memetyka, autora podręczników i programów szkolnych, doktora Marka Kaczmarzyka.

Galę zakończył program artystyczny pod tytułem „Zjazd absolwentów”. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do poczęstowania się tortem urodzinowym.
Dalsze uroczystości miały miejsce w budynku szkoły, gdzie oficjalnie otwarto Izbę Pamięci Historii Szkoły.

Wieczorem w amfiteatrze odbył się koncert, kończący piątkowe obchody Jubileuszu 460 – lecia I LO.

GALERIA ZDJĘĆ

 

KONCERT - GALERIA ZDJĘĆ

 

Relację z uroczystości przygotowała także Tarnowska.tv:

Film    

Zdjęcia 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu