ŻYJ Z MISJĄ!

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud”, w którym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego. Taki jest też cel tego „nadzwyczajnego” miesiąca – przyczyniać się do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne. Papież podaje kilka wskazówek, jak to robić: należy zacząć od poprawy osobistej relacji z Chrystusem, czerpać ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach, pogłębiać formację katechetyczną i duchową dotyczącą misji ad gentes oraz wspierać misje w sposób materialny.

Tak ważne wydarzenie nie mogło obyć się bez echa również w naszej szkole. Idąc za wskazówkami papieża wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali „Tydzień misyjny”. Rozpoczęliśmy go od spotkania z Olgą Adamczyk i Magdaleną Adamczyk, które podzieliły się z nami swoim misjonarskim doświadczeniem. Obie są członkami Stowarzyszenia MISEVI Polska. Olga kilkakrotnie wzięła udział w misjach na Madagaskarze, Magda przeżywała misje na Ukrainie.

Uczniowie naszej szkoły mogą włączyć się w „Tydzień misyjny” przynosząc również różne środki opatrunkowe. Jest to akcja „Opatrunek na ratunek” organizowana przez Fundację Redemptoris Missio, która wszystkie zebrane dary przekaże do afrykańskich szpitali.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu