Uczniowie klasy 1 a, 1 c oraz dwie uczennice z klasy 1b i g pod opieką Pani Małgorzaty Dulęby - Szpali, Magdaleny Tokarskiej, Olgi Jędrusiak oraz Pani Joanny Sus uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-przedmiotowej do kolebki naszego państwa – zwiedzili Biskupin, Gniezno oraz Poznań i najciekawsze zabytki Wielkopolski, w tym zamek w Kórniku.

Młodzież zwiedziła m.in.: Ostrów Lednicki – grodzisko i skansen, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej (przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji), Katedrę w Gnieźnie i XII wieczne Drzwi Gnieźnieńskie , uczniowie podziwiali ziemię Wielkopolski  z wieży widokowej oraz odwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego.

W Poznaniu udało się poznać Ostrów Tumski (najstarszą część miasta), Farę Poznańską czyli Bazylikę kolegiacką Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu – barokowy kościół oraz piękną Starówkę (niestety w remoncieJ). Uczniowie podziwiali też  poznańskie Koziołki – jedną z atrakcji turystycznych Poznania, które to figury koziołków wraz z mechanizmem napędowym, są uruchamiane codziennie o godzinie 12:00 i 15:00 na wieży poznańskiego Ratusza.

Na trasie obecni byli wykwalifikowani przewodnicy, którzy barwnie opowiadali historię tych miejsc i zabytków.

Wycieczka odbyła się w doskonałej atmosferze, przy wyjątkowych warunkach pogodowych. Uczniowie spisali się na medal!!!

Ten wyjazd na długo zostanie w pamięci, a licznie wykonane zdjęcia, jak i zakupione pamiątki będą przywoływać szereg pięknych i cudownych wspomnień.