Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5).

Absolwent I LO nagrodzony w Hollywood

Print - Gala- Łukasz6-min

25 października 2019 r. absolwent naszego Liceum, reżyser i muzyk – Łukasz Olszówka odebrał nagrodę na XX Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles za skomponowanie muzyki do swojego filmu krótkometrażowego pt. Skrzypek. Film został zaprezentowany amerykańskiej publiczności 21 października br. Zdjęcia do filmu były kręcone w Tarnowie.

Film opowiada historię skrzypka, który w młodości był ulicznym grajkiem, a po latach zostaje uznanym artystą. W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Ireneusz Pastuszak – aktor tarnowskiego teatru, Anna Dzierża – aktorka z Krakowa, Jędrzej Hycnar, Ireneusz Mosio oraz tarnowski historyk Antoni Sypek. Polska premiera filmu miała miejsce 19 stycznia 2019 r. w Centrum Sztuki Mościce.

Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles to festiwal filmowy organizowany corocznie od 1999r. Jest jednym z największych na świecie i największym w Hollywood przeglądem polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. W ostatnich latach wśród nagrodzonych filmów i reżyserów festiwalowych znalazły się m.in.:

-w kategorii najlepszy film: Ida, Miasto 44, Pogoda na jutro

-w kategorii najlepszy reżyser: Paweł Pawlikowski, Jan Komasa i Jerzy Stuhr

Łukasz, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia są własnością: Peachy Services Media , Inc.