Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5).

460 lecie I LO – wykładowca: prof. dr hab. Krzysztof Szostek

We wtorek 29.10.2019 odbył się  kolejny wykład w ramach imprez towarzyszących obchodom Jubileuszu  460–lecia I LO. Wykład pt „Zwyczaje pogrzebowe naszych przodków – obrządek ciałopalenia w badaniach antropologicznych.” wygłosił antropolog, prof. dr hab. Krzysztof Szostek. Pan profesor odsłonił ciekawą kartę w dziejach naszego gatunku. Z zapartym tchem słuchaliśmy o faktach i ciekawostkach, których nie znajdziemy w podręcznikach szkolnych. W tym wydarzeniu wzięły udział głównie klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

Prof. dr hab. Krzysztof Szostek jest absolwentem I LO, wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierownik Zakładu Antropologii), ostatnio Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w Zakładzie Ekologii Człowieka. Pan profesor jest przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, członkiem PAN i PAU.