XXX Olimpiada Teologii Katolickiej

11 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat tegorocznej olimpiady brzmi: „Dumni z Ewangelii i z Polski”, a jest związany z ubiegłoroczną 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tym etapie, w olimpiadzie wzięło udział 32 uczniów z naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 5 osób, to o 3 miejsca więcej, niż przysługuje innym szkołom w naszej diecezji, a to ze względu na to, że nasi uczniowie w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki na etapie diecezjalnym i ogólnopolskim. Zwycięzcą zmagań szkolnych została Natalia Kozak z klasy Ieg, która zdobyła 48 pkt. Kolejne miejsca, połączone z kwalifikacją do kolejnego etapu, zajęli: Jakub Szczepański z klasy II c – 43 pkt., Gabriela Kara z klasy If – 43 pkt., Wiktoria Sokołowska z klasy Ic – 40 pkt. i Martyna Mękal z klasy IIIe – 39 pkt.

Wszystkim dziękujemy za udział w Olimpiadzie, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.