bn 20 21

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Gra miejska w Tarnowie

W dniu 3 października 2019 roku odbyła się Gra Miejska dla tarnowskich szkół zorganizowana w ramach jubileuszu 460-lecia I Liceum. Gra odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa a wzięło w niej udział 12 szkół.

Gra była przeznaczona dla uczniów klas ósmych oraz uczniów szkół średnich w dwóch turach dopasowanych do ich możliwości i zainteresowań. Tym spośród nich, którzy mieszkają w Tarnowie przypomniała lub uświadomiła piękno i znaczenie naszego miasta, a tych, którzy są spoza Tarnowa, z pewnością zachwyciła niezwykłością odkrywanych miejsc.

Młodzież z zaproszonych szkół nie potrzebowała specjalnego przygotowania. Liczyła się spostrzegawczość i pamięć. Gra miejska miała charakter promocji historii miasta Tarnowa i I Liceum a także dorobku kulturowego i naukowego Polski.

Uczestnicy wygrali cenne nagrody i dzięki nim będą mogli wziąć udział w życiu kulturalnym Tarnowa. Sponsorami nagród są: Prezydent Miasta Tarnowa, Muzeum Okręgowe, Muzeum Diecezjalne, Teatr im. Ludwika Solskiego, Mościckie Centrum Kultury oraz Tarnowskie Centrum Kultury.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu