Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym w bibliotece naszego Liceum przygotowaliśmy szereg różnorodnych wydarzeń związanych z literaturą i promujących czytelnictwo. Pazdziernik

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim na zabawny wiersz lub rymowankę o bibliotece, czytaniu albo książkach. Utwory prosimy składać do 31.10.2019 r. w bibliotece.

Ogłaszamy konkursy na:

• Najbardziej zaczytaną klasę w 1 LO,
  • Najbardziej zaczytanego ucznia w 1 LO,
  • Najbardziej zaczytanego nauczyciela w 1 LO,

(zwycięzcy wyłonieni zostaną na podstawie liczby wypożyczeń z naszej biblioteki dokonanych we wrześniu i październiku)
Czas trwania konkursów czytelniczych – do 31.10.2019 r.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 15 listopada 2019 roku w bibliotece szkolnej.

Tygodniowe Wyzwania Książkowe – na początku każdego kolejnego tygodnia zaprezentujemy w bibliotece wybór powieści gatunkowych. Będą to:
7-13 października – wstrząsające kryminały i thrillery!!
14-20 października – romanse wszech czasów.
21-27 października – uwielbiana przez wielu fantastyka!
28-31 października – niezwykłe książki podróżnicze i reportaże!!

24 października wyjeżdżamy do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książki.
Szczegóły wycieczki w bibliotece szkolnej.

26 października w bibliotece szkolnej odbędą się warsztaty kaligraficzne, które poprowadzi p. Agnieszka Wilczek – architekt, wykładowca w Szkole Kaligrafii Littera Nova w Krakowie.

Czeka nas również spotkanie online z brytyjskim pisarzem Grahamem Mastertonem.

Bookcrossing
Masz w domu niepotrzebne już książki: powieści, biografie etc.? Przynieś do szkoły i włącz się do akcji!
Na terenie szkoły pojawi się regał bookcrossingowy. Chcemy otoczyć Was literaturą!
Wraz z grupą czytelników, nauczycieli i darczyńców naszej biblioteki przygotujemy wybór książek, które poza obiegiem bibliotecznym będzie można zabrać, a na ich miejsce przynosić swoje książki.