Znamy już wyniki XVIII edycji konkursu poetycko-plastycznego "Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem" i miło nam poinformować, że trzy nasze uczennice zostały nagrodzone: za pracę plastyczną Izabela Głód (2c) zajęła II miejsce, a Natalia Misiaszek (2eg) otrzymała wyróżnienie. W kategorii poetyckiej Gabriela Kamionka (2dg) zajęła III miejsce. Opiekunem uczennic była s. Agnieszka Lampasiak.

Tegoroczni uczestnicy konkursu zmierzyli się z tematem: "Godność i powołanie człowieka w czasach próby". Do organizatorów napłynęło ponad 1090 prac, które były oceniane w dwóch kategoriach tematycznych oraz w poszczególnych grupach wiekowych: kl. 0-3, kl 4-6 SP, szkoły ponadpodstawowe oraz dorośli.
Celem konkursu, oprócz przybliżenia samej postaci bł. Karoliny Kózkówny, jest poznanie ideałów i wartości, którymi kierowała się w codziennym życiu i podczas walki o swoją wolność i godność oraz rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Poniżej przedstawiamy nagrodzony wiersz, a relację z rozdania nagród w Zabawie można obejrzeć na stronie: www.youtube.com/watch?v=i_5Ww-jWHDQ

Bieg

Jaka ona niewinna

śmiała