Ryby do życia potrzebują tlenu, podobnie jak inne organizmy żywe. Pobierają ten cenny pierwiastek z wody, a raczej „filtrują” wodę z rozpuszczonego w niej tlenu.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej objęła patronatem klasy biologiczno-chemiczne naszej szkoły zapraszając uczniów do udziału w zajęciach odbywających się w specjalistycznych laboratoriach chemicznych.

"Filmowe Historie STEM" to konkurs organizowany przez Instytut Historii i Archiwistyki oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Paweł Skowron został finalistą 50 Olimpiady Historycznej.